historia powstania dmuchańcy, wynajem dmuchańcy konin, poznań, kalisz, turek

skąd się wzięły dmuchańce? :)

kto wynalazł dmuchańce?

 

zastanawiałeś/aś się kiedyś skąd sie wzięły dmuchańce? kto wpadł na tak świetny pomysł aktywnej rozrywki? zaraz przybliżymy Ci historię powstania tych pneumatycznych zabawek.

w 1959 roku John Scurlock eksperymentował z nadmuchiwanymi pokrowcami do kortów tenisowych, gdy zauważył, że jego pracownicy z uciechą skakali po nadmuchanych pokrywach, wtedy właśnie wpadł na pomysł wykorzystania tej idei również do innych zastosowań. John Scurlock był pionierem w budowie nadmuchiwanych kopuł i namiotów pneumatycznych jego największym osiągnięciem było wynalezienie powietrznej poduszki bezpieczeństwa, która jest używana przez straż pożarną i służby ratownicze po dziś dzień.

produkcją dmuchanych zabawek zajęła się jego żona Frances. w 1968 roku rozpoczęła wynajem dmuchanych zabawek uruchamiając wypożyczalnie, która początkowo znajdowała się w wynajętym magazynie w Nowym Orleanie. rok 1976 to wybudowanie własnego, profesjonalnego zakładu do produkcji dmuchanych zabawek. wszystkie produkty wprowadzane do obrotu stały się przebojem na różnych wydarzeniach jak: festyny rodzinne, przyjęcia urodzinowe i pikniki firmowe. ich syn Frank Scurlock rozszerzył działalność firmy pod marka "Space Walk". 1974 rok - w celu rozwiązania problemu nadmiernego przegrzewania dmuchańców, stworzoną nowa linię produktów o nazwie "Jump Jupiter", za sprawą wysokich pionowych kolumn połączonych siatkami, gorące powietrze mogło uchodzić ku górze, dzięki temu nie przegrzewała się cała zabawka. kolejne lata to następne udoskonalenia i poprawki, tak by w 1990 roku wypuścić w pełni komercyjne - obecnie funkcjonujące dmuchańce.

dziś ta forma aktywnej zabawy stała się bardzo popularna na wszystkich imprezach plenerowych! :)

zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu dmuchańcy już dziś! :)

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+