jak zorganizować udaną imprezę dla swojego dziecka

6 zasad organizacji udanej imprezy dla Twojego dziecka.

o czym warto wiedzieć i pamiętać podczas organizacji imprezy dla swojego dziecka.

 

1. zaplanuj czas, który jest niezbędny do sprawnego przeprowadzenia imprezy.

przemyśl ile ma trwać impreza. zastanów się co chcesz przygotowywać sam/a. podstawowe elementy imprezy to:

  • poczęstunek,
  • wystrój pomieszczenia,
  • zajęcie czasu dzieciom podczas przyjęcia.

część możesz zlecić firmom profesjonalnie się tym zajmującym, a resztę zorganizować sam/a. wszystko zależy od Ciebie, Twoich umiejętności i możliwości mądrego zagospodarowania czasem. zastanów się ile zajęłoby Ci przygotowanie poczęstunku. wstępnie przeznacz ok. 2 godzin na udekorowanie pomieszczenia. zabawy dla dzieci to zwykle ok. 2-3 godzin.


2. zapewnij odpowiednie miejsce, które będzie miało wystarczającą powierzchnię w stosunku do zaproszonych gości.

pamiętaj o tym, że dzieci, które przybędą na imprezę Twojej pociechy będą pełne energii. zapewne gdy tylko pojawi się taka okazja zaczną biegać i się ganiać. warto aby już wcześniej zabezpieczyć się przed możliwymi kontuzjami. zabezpiecz lub zasłoń miejsca, o które mogą uderzyć się dzieci w momencie upadku. zwróć uwagę na kanty mebli lub inne wystające elementy otoczenia. jeśli istnieje taka możliwość przenieś imprezę na świeże powietrze. upadek na miękką trawę będzie z pewnością mniej urazowy niż jakikolwiek na twardej podłodze. jednocześnie podczas zabawy dzieci zaczerpną świeżego powietrza.


3. zadbaj o lekki i zdrowy poczęstunek.

ważnym punktem każdej imprezy jest jedzenie. przygotowując przekąski dla dzieci pamiętaj aby były lekkie i zdrowe. każde dziecko na imprezie oczekuje zabawy, dzięki lekkostrawnemu jedzeniu otrzyma więcej energii, a to pozwoli mu aktywnie spędzać czas. unikaj ciężkich, tłustych potraw, to złe rozwiązanie gdy masz do "wykarmienia", również dzieci znajomych. zapewne zdajesz sobie sprawę, że w niektórych domach obecnie dba się o zdrowy tryb życia, którego jednym z elementów jest właśnie zdrowa dieta. to dobra moda, którą należy uszanować i w miarę możliwości poszerzać. jak to się mówi - „czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci”.

kolejna istotna sprawa to – tort. zawsze wybieramy ten największy, najwyższy aby „na bogato” uczcić święto swojej pociechy. najpierw dobrze zastanów się ile będzie gości oraz ile innych słodkich przekąsek już masz w swoim menu. jeśli okaże się, że gości nie będzie wcale zbyt wiele, ogranicz wielkość tortu do minimum, ponieważ zwykle duża jego część zostaje nie zjedzona a następnie się marnuje. jeśli chcemy zaimponować gościom, lepszym pomysłem niż wielkość będzie jego jakość lub wyjątkowy wygląd. zastanów się gdzie w Twojej okolicy robią te najsmaczniejsze wypieki lub gdzie możesz zamówić tort z podobizną ulubionego bohatera kreskówki Twojego dziecka.


4. przygotuj plan ramowy imprezy.

natłok informacji towarzyszący organizacji przyjęcia może spowodować, że w trakcie jej trwania a nuż nam coś umknie. przy tej okazji - taka mała anegdota. podczas jednej z naszych imprez, dzieci tak dobrze się bawiły z naszymi animatorami, że dopiero w momencie wychodzenia z przyjęcia, wszyscy przypomnieli sobie, że nie podano tortu, co należało natychmiast nadrobić. ;)

sugerujemy zatem następującą kolejność:

  • przywitanie gości,
  • przyjęcie prezentów i życzeń, następnie odłożenie upominków z pola widzenia dzieci,
  • poinformowanie gości, w którym miejscu znajduje się w domu toaleta (to bardzo częste pytanie),
  • gdy wszyscy zaproszeni już przybędą, zaproszenie do stołu i podanie toru wraz z radosnym odśpiewaniem – „sto lat”,
  • atrakcje i animacje dla dzieci (na przemian z podawaniem lekkich przekąsek i napoi w proporcji - 30min zabaw / 10min odpoczynku),
  • rozpakowanie prezentów.

dlaczego prezenty na końcu? dowiesz się w dalszej części poradnika. ;)


5. zadbaj o właściwy wystrój pomieszczenia.

podstawą będą zapewne popularne balony, są tanie i nadają uroczystego charakteru każdej imprezie. kolejnymi elementami dekoracji, które często stosuje się na przyjęciach są girlandy, lampiony i pompony dekoracyjne. pamiętaj również o takich drobiazgach jak - kolorowe kubki, talerzyki, sztućce i serwetki. wspaniałym uzupełnieniem tych detali będą też czapeczki i trąbki.

jeśli chcemy zaszaleć warto pomyśleć o balonach z helem, które są zarówno świetną ozdobą jak i atrakcją dla wszystkich dzieci. nowością, która ostatnio pojawia się na imprezach są stendy fotograficzne, które są jednocześnie dekoracją bądź tłem imprezy tematycznej jak i dodatkową atrakcją, z którą każdy może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


6. pamiętaj, że w obecnych czasach dzieci szybko się nudzą.

jeśli chcesz aby całe przyjęcie przebiegło pod znakiem uśmiechu i radości, zapewnij całej rozbrykanej gromadce różne atrakcje. warto pomyśleć o ciekawych i nowych zabawach. jeśli brak Ci inwencji i cierpliwości, zbawieniem może okazać się wykwalifikowany animator zabaw dla dzieci.

kiedy masz już zaplanowane atrakcje dla swoich małych gości istotną uwagą dotyczącą organizacji imprezy jest przełożenie otwierania prezentów na koniec przyjęcia. nowe zabawki mogą spowodować rozbicie Twojego skrzętnie przygotowanego „harmonogramu” imprezy. część dzieci z pewnością będzie chciała bawić się nowymi zabawkami, druga zaś będzie naciskać na to aby rozpocząć zaplanowaną zabawę. taka sytuacja rodzi konflikt, którego należy uniknąć. jeśli na imprezie będzie znajdował się wynajęty przez Ciebie animator z pewnością usprawni cały przebieg przyjęcia. osoba pracująca z dziećmi na co dzień doskonale zna i jest w stanie przewidzieć część zachowań małych „urwisów”. codzienna praca z różnymi dziećmi i doświadczenie zdobyte przy prowadzeniu wielu imprez daje gwarancję, że wszystko przebiegnie sprawnie pod znakiem wspaniałej aktywnej zabawy, a Ty będziesz pewniejszy/a o bezpieczeństwo swoich małych gości. animator posiada w zanadrzu dziesiątki zabaw, które dopasuje do zainteresowań, wieku i umiejętności wszystkich dzieci.


podsumowując.

sześć wskazówek, które zamieściliśy w tym poradniku, możesz również przełożyć na organizację imprez dla dorosłych. pewne elementy są stałe - niezmienne. życzymy Ci samych udanych i pełnych miłych wspomnień imprez!

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+