przepis na udaną imprezę gwiazdkową, organizacja imprez gwizdkowych dla dzieci - konin, poznań, łódź, warszawa

przepis na udaną imprezę gwiazdkową z Mikołajem.

przepisów i porad w internecie znajdziesz wiele, oto nasze spojrzenie na temat organizacji imprez gwiazdkowych dla dzieci z udziałem Mikołaja.

 

zacznijmy zatem, konsekwentnie i do przodu, jak lokomotywa.

pamiętacie najlepsze wspomnienia z Waszego dzieciństwa, chwile, które do dzisiaj wspominacie z uśmiechem na twarzy? z pewnością do takich wspomnień należy wizyta Świętego Mikołaja, który przynosił fantastyczne prezenty. pewne jest też to, że takich samych atrakcji i pięknych wspomnień chcecie dostarczyć swoim dzieciom. imprezy mikołajkowe i gwiazdkowe od dłuższego czasu przestały być domeną szkół i przedszkoli, coraz częściej są organizowane w firmach oraz w prywatnych domach w gronie przyjaciół. nie wiesz, jak zorganizować taki event? spokojnie, mamy radę, a w zasadzie kilka rad, jak sprawnie zorganizować przyjęcie z Mikołajem, którymi chętnie się z Wami podzielimy, wystarczy, że zapoznacie się z resztą naszego artykułu.

najpierw ustalmy, co jest konieczne, aby impreza świąteczna była naprawdę udana, takich elementów jest kilka. z czym kojarzą się Wam święta? z zapachem choinki, świątecznymi piernikami, Mikołajem i Śnieżynką, z kolędami, które słychać w tle. zatem udana impreza Mikołajkowa to odpowiedni wystrój, catering, oprawa muzyczna, dodatkowe atrakcje i oczywiście najważniejsze - Święty Mikołaj! jeżeli zadbacie o wyżej wymienione aspekty, z pewnością Waszą imprezę wszyscy będą wspominać przez długi czas, a teraz kilka słów o każdym z wymienionych elementów.

wystrój.

jak wiadomo, świąteczny klimat nie zrobi się sam, duży wpływ na niego ma oczywiście odpowiedni wystrój miejsca, gdzie impreza będzie się odbywała. świąteczne dekoracje możecie wykonać sami, nie może zabraknąć najważniejszych symboli świąt, takich jak choinki, aniołki, prezenty, reniferki, skarpety Mikołaja oraz lampki. ponadto możecie wykorzystać bombki, choinkowe laski, gałęzie choiny i ostrokrzewu, dosłownie wszystko, co kojarzy się wam ze Świętami. możecie też, przygotowując oprawę graficzną, zdecydować się na jeden motyw przewodni. część takich ozdób możecie wykonać sami, wystarczy skserować na grubszym papierze wizerunki Mikołajów, choinek, czy bałwanków i odpowiednio je pokolorować, a następnie przyczepić do ścian, lub pod sufitem. do dekoracji możecie również użyć sztucznego śniegu, za pomocą którego wykonacie na oknach piękne rysunki. jak powszechnie wiadomo, jednym z najbardziej świątecznych atrybutów jest choinka, nie powinno jej zabraknąć. jednak czasami, gdy miejsce, gdzie taka impreza będzie się odbywała, jest niewielkie, uniemożliwia to ustawienie choinki, możemy ją zastąpić nawet malutką choineczką lub stroikiem, na który zawsze znajdziemy gdzieś odrobinę przestrzeni.

aby zapanował świąteczny klimat, mogą również wystarczyć same lampki, rozwieszając je, pamiętajcie o bezpieczeństwie i umieśćcie je tak, aby nie wystąpiło ryzyko pożaru, którego na pewno nikt nie chce. jeżeli nie macie ochoty lub czasu na przygotowanie miejsca, oferujemy Wam zespół zawodowców, który w profesjonalny sposób zajmie się każdym, nawet najdrobniejszym aspektem odpowiedniej dekoracji imprezy świątecznej.

catering.

impreza bez smakołyków, to nie impreza, a podczas wspólnego śpiewania kolęd i czekania, aż każde dziecko dostanie swój prezent, można porządnie zgłodnieć. organizując catering, zdecydujcie się na typowo świąteczne potrawy. ze względu na to, że przekąski będą degustować nie tylko dorośli, ale i dzieci zadbajcie o to, aby nie znalazły się tam ciężkostrawne potrawy, takie jak bigos, który zostawmy sobie na same święta czy ryby, w których mogą znaleźć się ości. w zależności od możliwości przygotowanie przekąsek możecie też zlecić firmie cateringowej, która dostarczy Wam pyszne smakołyki na czas. doskonałym pomysłem jest wspólne przygotowanie pierniczków i babeczek razem z dziećmi, które na pewno będą zachwycone tym pomysłem.

oprawa muzyczna.

jest równie ważna, jak wystrój, ponieważ to ona tworzy świąteczny klimat, a wybór utworów świątecznych jest przecież bardzo duży. nie musicie decydować się od razu na kolędy, chociaż znajdą się i takie, które niezależnie od tradycji, w jakiej zostaliście wychowani, przypadną Wam do gustu. wybór świątecznych piosenek, również tych dla dzieci jest duży, w okresie przedświątecznym znajdziecie podobne wydawnictwa na płytach CD, dołączone do czasopism. opcjonalnie możecie wynająć też DJ-a, który załatwi wszystko za Was i poza doborem odpowiednich utworów zadba o odpowiednie nagłośnienie sali.

dodatkowe atrakcje.

świąteczna impreza może przebiegać w dowolny, zależny od osób ją organizujących sposób. doskonałą okazją na integracje i ciekawe spędzenie czasu razem jest wspólne wykonywanie świątecznych ozdób. robienie stroików, malowanie bombek, czy wykonywanie kartek świątecznych. nie tylko pozwoli Wam to się wyciszyć, ale i w kreatywny sposób spożytkować energię tę, która drzemie w dzieciach i dorosłych.

zespół firmy endorfins oferuje profesjonalnych artystów rękodzieła, którzy poprowadzą warsztaty oraz podpowiedzą ciekawe sposoby na wykonanie ozdób świątecznych, które będziecie mogli wykorzystać następnie w Waszych domach. ponadto proponujemy Wam również wszystkie atrakcje, dostępne na tradycyjnych imprezach integracyjnych i rodzinnych, takie jak malowanie twarzy, zamykanie w bańce mydlanej, watę cukrową i inne wspólne gry i zabawy, prowadzone przez animatora, który odpowiednio do okazji będzie przebrany za elfa lub śnieżynkę.

Mikołaj i spółka.

Mikołaj bez prezentów jest jak lato bez słońca i zima bez śniegu, jednak sam w sobie jest dla dzieci wystarczającą atrakcją, którą będą wspominać z wypiekami na twarzy. z Gwiazdorem wiążą się również pamiątkowe zdjęcia. możecie we własnym zakresie zorganizować strój Mikołaja i osobę, która zrobi każdemu dziecku zdjęcie lub zdać się na naszych profesjonalistów, w tym znakomitego fotografa, który uwieczni tę wyjątkową chwile. jeżeli nie wiesz, gdzie znaleźć takie osoby, z chęcią pomożemy Ci, znamy przecież wielu Mikołajów, tego prawdziwego również. nasz Mikołaj nie tylko obdarzy dzieciaki upominkami, ale pozwoli wciągnąć się do wspólnych zabaw.

poza Mikołajem na Waszej imprezie mogą się pojawić oczywiście Śnieżynki i Elfy, które każde dziecko będzie miało okazję zobaczyć na własne oczy, a nie tylko na ekranie komputera czy telewizora. Śnieżynki i Elfy z pewnością zachęcą dzieci do wspólnego spędzenia czasu, pomogą im namalować świąteczną szopkę, wspólnie bawić się przy świątecznych przebojach, prowadząc zabawne gry i animacje rozdadzą maluchom drobne smakołyki. poza typowo świątecznymi bohaterami, możecie na imprezę zaprosić również ulubione postaci dzieciaków z kreskówek.

mamy nadzieje, że nasz poradnik pomoże Ci w przygotowaniu udanej imprezy gwiazdkowej! :)

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+